Çektikler kuruyor - Tarimziraat.com Forum

>> Tarımsal Forum Ana Sayfası >> Çeltik Forum >>

Çektikler kuruyor

üretici fotoğrafı

Misafir1035056 , 01.06.2024

Çeltik ektik pirin fabrikaları zengin oldu süt ürettik mandıracılar zengin oldu et ürettik kasaplar zengin oldu bu ülkede üretmeyeceksin bunu anladık

karnını doyurmak istiyorsan yap sat para kazanmak itiyorsan al sat eski ata sözü

Misafir010175 , 07.06.2024

üretici fotoğrafı

Misafir1930231 , 30.05.2024

Titan yaprak beyazlamasıyapar ıslanınca düzelir

üretici fotoğrafı

Özgür Vurdum , 29.05.2024

Çeltik tarlalarını kurutmaya aldık çimlenip arazi yeşerdikten sonra çektikler kurumaya başladı ekimde yokozuna ilacı kullandım sizce çeltikte çimlenmeden sonra kuruma neden olur

yokozuna ilacını ekim öncesi kaplama olarak kullandım ve aynı sorunu ben de yaşadım. bu ilaç racon vb ilaçlara kıyasla çok daha kuvvetli olduğu için ilaç uygulaması yaptığın tavaları yıkaman gerekiyordu. bizzat ürünü satan firma ile konustum. oradaki ziraat müh. arkadas beni yıkama yapmam konusunda uyarmıstı. tavaların yuzde 80'inde yıkama yapabildim ama lik kısımda maalesef kurumalar ve beyazlamalar oldu. buna ragmen çeltik iyi ya da kotü bir sekilde tutundu. konustugum ziraat müh. arkadas sunu da söyledi. bu ilacın devamı olan hokuta 'yu (kız otu vs icin) kullandıktan sonra mumkun oldugunca topragı catlatmamak gerekiyormus. zira topragın hafif ıslak ve camurlu olması hem çivileme donemi hem de yabancı ot patlamaması ıcın cok muhim

Felis Augustus , 17.06.2024

Yorum Yazın

İLGİLİ FORUM BAŞLIKLARI

>> Cameo ve meco çeltik çeşitleri hakkında yorumlarınız

>> Cameo çeltiği ekildikten sonra kaçıncı gün biçilmelidir

>> Luna çeltik çeşidi hakkında yorumlar

>> Bu sezon hangi çeltik çeşitlerini ekmeliyiz meko vasko ve yatkın düşünüyoruz

>> Kdv indiriminin çekltik fiyatlarına etkisi nasıl oldu

Kapat ×

Sponsorlu Bağlantılar

tarimziraaat.com © 2008